اولین سند دریانوردی جهان، در کجا یافت شده است ؟ دزفول

دسته بندی :
621 بازدید

اولین سند دریانوردی جهان، در کجا یافت شده است ؟ دزفول

اولین سند دریانوردی جهان، در کجا یافت شده است؟

اولین سند دریانوردی جهان در دزفول پیدا شده است

دزفول یکی از قدیمی‌ترین سرزمین‌هایی است که هویتی کاملاً ایرانی دارد و از نظر باستان‌شناسی، تاریخی، معماری، جاذبه‌های گردشگری، زیست‌گاه‌های طبیعی و موقعیت کشاورزی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد. کشف مُهری گلی در منطقه چغامیش، حکایت از کهن‌ترین سند دریانوردی جهان دارد.

به گزارش خبرگزاری میراث‌فرهنگی، استان پهناور خوزستان در جنوب غربی ایران واقع شده است و دزفول بزرگترین شهرستان بعد از اهواز محسوب می‌شود که در شمال این استان قرار دارد.شهرستان دزفول از شمال به استان لرستان، از جنوب به شوش و شوشتر، از شرق به شوشتر، گتوند و لالی و از غرب به شوش و اندیمشک محدود می شود. شهر دزفول 150 کیلومتر با اهواز و 721 کیلومتر با تهران فاصله دارد.
این شهرستان دارای آثار باستانی ارزشمندی است که به عنوان اثر ملّی به ثبت رسیده‌اند:
 
تپه‌های باستانی چغامیش دزفول
 
این منطقه در جنوب شرقی شهر دزفول واقع شده و بر اساس شواهد باستان‌شناسی، قدمت این منطقه به پیش از اختراع خط می‌رسد. این تپه‌ها تمدن چند هزار سال پیش از میلاد مسیح تا شکوفایی تمدن شوش را در دل خود جای داده‌اند. باستان‌شناسان دانشگاه شیکاگو در کاوش‌هایی که در این منطقه انجام دادند، آثار باارزشی کشف کردند. اوّلین و قدیمی‌ترین خشت‌های پخته در عصر پیدایش خط در این منطقه یافت شده است که چغامیش دزفول را به عنوان اوّلین مرکز خط در ایران زمین معرفی می‌کند.  

همچنین کشف مُهری گلی در منطقه چغامیش، کهن‌ترین سند دریانوردی جهان را نشان می‌دهد.
 
سند ارزشمند دیگری که از این ناحیه به دست آمد، یک لوح مربوط به تاریخ موسیقی است که مربوط به هزاره چهارم قبل از میلاد است و تصاویری از اجرای موسیقی را نشان می دهد. به دلیل اهمیت تاریخی این منطقه، باستان شناسان‌دزفول را «شهری از سپیده دم تاریخ» نامیده‌اند.

 کهن‌ترین سند دریانوردی جهان در دزفول

تپّه های باستانی چغامیش با شماره 487 در سال 1344 به ثبت ملّی رسیده‌اند.
 
دانشگاه باستانی «جندی شاپور»
 
شهر باستانی جندی‌شاپور، در دوازده کیلومتری دزفول در محدوده روستای اسلام آباد واقع شده است. اولین دانشگاه جهان به دستور شاپور اوّل ساسانی در 1700 سال پیش در این شهر تأسیس شد که در عصر خود معتبرترین مرکز علمی جهان بود و رشته هایی چون پزشکی و نجوم در آن جا تدریس می‌شد.
 
آثار برجای مانده‌ی این شهر در 24 شهریور 1310 به شماره 46 در ردیف آثار ملّی به ثبت رسید.
 
پل باستانی دزفول
 
قدیمی‌ترین پل استوار جهان و مربوط به دوره ساسانیان است. شاپور اوّل دستور ساخت این پل را داد و چون اُسرای رومی سازندگان این پل بودند، به «پل رومی» نیز معروف شد. این پل حدود 18 قرن است که استوار ایستاده است. در زمان ساسانیان ، برای حفاظت از پل قلعه‌ای در کنار آن بنا شد که فضای پیرامون آن قلعه به نام « محلّه قلعه » معروف شد.

 کهن‌ترین سند دریانوردی جهان در دزفول

دژپل - نام قدیم دزفول - به دلیل انتساب به این پل و قلعه نامگذاری شده بود که به دلیل اهمیت ارتباطی این پل در دوران دیلمیان ، صفویان، قاجار و پهلوی مرمت و بهسازی شده است.
 این بنای با ارزش در 15 دی ماه 1310 به شماره 84 در آثار ملّی به ثبت رسید.
 
مسجد جامع دزفول
 
این مسجد، قدیمی ترین مسجد دزفول است که در مرکز شهر قرار دارد و یادگاری گرانبها از قرون اوّلیه اسلامی ( احتمالاً قرن سوّم ) است. معماری این مسجد از اصول کاخ ایوان کرخه، الگوبرداری شده است ایوان شرقی از بناهای دوران صفویه است. مرمت و گسترش بخش هایی از مسجد، در دوران صفویه و قاجار صورت گرفت. سبک معماری، شبستان، ستون‌های سنگی، آجرکاری و گچ بری‌های چشمگیر، این مکان را در جایگاه میراث فرهنگی ایران قرار داده است . این مسجد در 12 اسفندماه 1315 با شماره 287 در آثار ملّی به ثبت رسید.  
 
 آرامگاه یعقوب لیث صفاری
 
آرامگاه یعقوب لیث صفاری، سردار و اولین شهریار ایرانی پس از اسلام، در دوازده کیلومتری شرق دزفول واقع شده است. در محوطه آرامگاه بازمانده‌های شهر باستانی جندی شاپور دیده می‌شوند. آرامگاه با گنبدی مضرس شکل ساخته شده است. شهرت یعقوب لیث در رسمیت دادن زبان فارسی و احیای هویت ایرانی، در نیمه اوّل قرن سوم هجری است.

 کهن‌ترین سند دریانوردی جهان در دزفول

دزفول شهر سازه های آبی است، قدیمی ترین سیفون جهان در دوره ساسانی، قدیمی ترین سیستم آبرسانی رودخانه ای جهان و آسیاب‌های آبی در دزفول ، آثار تاریخی ارزشمندی هستند که قابلیت ثبت جهانی را دارند.
 
رودخانه «دز» با جلوه ای خیره کننده ، یکی از بی نظیر ترین نمادهای طبیعی ملی است که از میان شهر دزفول عبور می‌کند و تفریحگاه های ساحلی زیبایی را در مسیر خود ایجاد کرده است .
آبشار شِوی (shevi) در شمال دزفول با ارتفاع 85 متر و عرض 70 متر ، بزرگترین آبشار خاورمیانه است که یکی از زیباترین مناظر طبیعی ایران محسوب می شود. همچنین پارک جنگلی ملّی دز تنها بازمانده جنگل های نیمه گرمسیری است که در جنوب دزفول قرار دارد . این جنگل زیستگاه اصلی گوزن زرد ایرانی است.
 
روستای سنگی لیوس، در شمال شهرستان، با بافت سنگی یکپارچه چند صد سال قدمت و معماری بی نظیر شکوه همزیستی با طبیعت را به نمایش می‌گذارد و روستای گردشگری پامنار با داشتن قلعه ی شاداب (بزرگترین قلعه طبیعی کشور) و دریاچه شهیون یکی از زیباترین دریاچه های جهان، از نظر گردشگری در کشور کم نظیر است.
 
دزفول یکی از قطب های مهم کشاورزی ایران است .خاک حاصلخیز و آب کافی شرایط مناسبی را برای کشت مرکبات ، صیفی جات و گل و گیاه فراهم کرده است . مرکبات دزفول بخصوص پرتقال از سالمترین و مرغوب ترین نوع مرکبات کشور محسوب می شوند . دزفول از نظر تولید گل های رز و مریم در کشور بالاترین رتبه را داراست. بخش عمده ای از تولیدات گل دزفول به سایر استان ها و خارج از کشور صادر می شوند.
 
بافت تاریخی دزفول شامل خانه‌ها، مساجد ، ساباط ها ، حمام ها و گذرگاه های قدیمی است که از نظر معماری یکی از ارزشمندترین بافت های تاریخی کشور است و تا کنون بیش از یکصد اثر ملی از آن به ثبت رسیده است. بافت آجری با معماری اصیل ایرانی و تزئینات زیبا ، دزفول را به «موزه آجری ایران» معروف کرده است.

 کهن‌ترین سند دریانوردی جهان در دزفول

صنایع دستی دزفول با قدمتی بس طولانی و پشتوانه ای غنی، ذوق و اصالت ایرانی را به نمایش می‌گذارد. دزفول در سه رشته خراطی، کپوبافی و ورشوسازی، در کشور موقعیت ممتازی دارد. هنرمندان دزفول در رشته ی خراطی موفق به دریافت مُهر اصالت از سازمان جهانی یونسکو شده‌اند.
 
همچنین در زمینه کپوبافی و ورشوسازی نیز با ارائه‌ی محصولاتی متنوع این شهرستان را به قطب مهمی از این صنایع تبدیل ساخته‌اند.
 
بقعه سبز قبا ـ آستانه متبرکه ی سبزقبا (برادر تنی امام رضا علیه السلام) یکی از مهمترین زیارتگاه های ایران است. این زیارتگاه مانند حرم حضرت معصومه در قم و شاه چراغ در شیراز ، دارای جاذبه های مذهبی و فرهنگی است که می تواند به عنوان چهارمین حرم معنوی کشور معرفی می‌شود.

 کهن‌ترین سند دریانوردی جهان در دزفول

شخصیت‌های نامدار دزفول ـ خاتم الفقهاء والمجتهدین شیخ مرتضی انصاری دزفولی، بنیانگذار فقه و اصول جعفری، اولین مرجع شیعیان در دنیای اسلام است که از عالمان بزرگ دزفول است. همچنین شاعران توانمندی چون ناهیدی و کاشف دزفولی نیز از بزرگان فرهنگ و ادب این سرزمین هستند که سروده هایی به زبان محلّی از آنها به جا مانده است.  
  
قلم نی دزفول - یکی از کالاهای مهم تجاری است که از سیصد سال قبل در دزفول کشت می‌شود و به عنوان مرغوب ترین قلم نی در سطح ملّی و جهانی شناخته می‌شود . قلم نی دزفول در گذشته به کشورهای مثل ترکیه و چین صادر می شد و اکنون نیز به اغلب شهرهای ایران صادر می شود.
 
دزفول با اینکه قابلیت یک شهر ملی را دارد اما متأسفانه تاکنون به‌گونه‌ای شایسته معرفی نشده است. در وسایل ارتباط جمعی ، کتاب های درسی، مطبوعات و تورهای گردشگری نامی از دزفول نیست. شهری که ظرفیت‌های تاریخی، هنری و طبیعی آن می تواند جاذبه های گردشگری فراوانی را ایجاد کند و در نهایت شهری که می تواند به رونق اقتصادی کشور کمک کند.

 کهن‌ترین سند دریانوردی جهان در دزفول

به‌طوری که با وجود پنج هزار هکتار باغات کشت مرکبات این شهرستان هنوز نتوانسته مرکبات خود را با بسته بندی استاندارد به بازارهای جهانی صادر کند.
 
این درحالی است که مدیران و مسؤلین محلی و کشوری با شناخت ومعرفی جایگاه ملی دزفول و اجرای سیاست‌های صحیح می‌توانند در جهت شکوفایی ظرفیت های آن گام های مؤثری در جهت آبادانی این منطقه بردارند .

ایرنا - آیا کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول است؟

www.irna.ir/fa/NewsPrint.aspx?ID=80981840

۱۶ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. - دزفول - ایرنا - همزمان با تاکید دست اندرکاران ودوستداران میراث فرهنگی بر وجود نخستین و کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول، کارشناسان میراث ...

تصاویر برای سند دریانوردی جهانگزارش تصاویر

نتیجه تصویری برای سند دریانوردی جهان

نتیجه تصویری برای سند دریانوردی جهان

نتیجه تصویری برای سند دریانوردی جهان

نتیجه تصویری برای سند دریانوردی جهان

نتیجه تصویری برای سند دریانوردی جهان

تصاویر بیشتر برای سند دریانوردی جهان

کهن‌ترین سند دریانوردی جهان در دزفول - سایت خبری تحلیلی ...

www.tabnak.ir › صفحه نخست › فرهنگي

۳۰ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - کشف مُهری گلی در منطقه چغامیش، حکایت از کهن‌ترین سند دریانوردی جهان دارد. به گزارش خبرگزاری میراث‌فرهنگی، استان پهناور خوزستان در جنوب ...

تپه چغامیش - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/تپه_چغامیش

در میان اشیای مکشوفه، قدیمی‌ترین سند دریانوردی را که ریشه فرهنگی آن به ۶ هزار سال ... از مهمترین مُهرنگاره‌های خنیاگری (:موسیقی) در جهان؛ باید از آنچه که در «چوغامیش» ...

نخستین سند دریانوردی و لوح موسیقی دنیا کجا هستند؟/ جست ...

www.khabaronline.ir/detail/411757/society/tourism

۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اگر شما هم این جست‌وجو را انجام داده باشید، حتماً دیده‌اید در ویکی‌پدیا دو اثر بسیار مهم از این اشیا نام برده شده، «اولین سند دریانوردی جهان» و «لوح ...

کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول+ عکس / شبکه ایران

khabarfarsi.com/ext/6926320

استان پهناور خوزستان در جنوب غربی ایران واقع شده است و دزفول بزرگترین شهرستان بعد از اهواز محسوب می شود که در شمال این استان قرار دارد.شهرستان دزفول از شمال به ...

کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول / تابناک

khabarfarsi.com/ext/6927563

کشف مُهری گلی در منطقه چغامیش، حکایت از کهن ترین سند دریانوردی جهان دارد.به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، استان پهناور خوزستان در جنوب غربی ایران واقع شده ...

اولین سند دریانوردی جهان، در کجا یافت شده است؟ جواب گزینه 1 ...

reuters.blogsky.com/.../اولین-سند-دریانوردی-جهان،-در-کجا-یافت-شده-است؟-جواب-گزی...

اولین سند دریانوردی جهان، در کجا یافت شده است؟ جواب گزینه 1--نیویورک 2-دزفول 3-ویرجینیا · اولین سند دریانوردی جهان، در کجا یافت شده است؟ 1-نیویورک · 2-دزفول

کهن‌ترین سند دریانوردی جهان در دزفول - دانلود آهنگ جدید

xinniangwang.cc/view/index.php?id=845875

کشف مُهری گلی در منطقه چغامیش، حکایت از کهن‌ترین سند دریانوردی جهان دارد. به گزارش خبرگزاری میراث‌فرهنگی، استان پهناور خوزستان در جنوب غربی ایران واقع شده ...

خبرگزاری میراث فرهنگی - کهن‌ترین سند دریانوردی جهان در دزفول

iranwiki.net/detail/473131/article/6

خبرگزاری میراث‌فرهنگی گروه میراث‌فرهنگی استان پهناور خوزستان در جنوب غربی ایران واقع شده است و دزفول بزرگترین شهرستان بعد از اهواز ...

دانشگاه های دریانوردی جهان - لینک گردی

farsinow.ir/news/دانشگاه-های-دریانوردی-جهان

فهرست دانشگاه‌های امارات متحده ... 144. کهن‌ ترین سند دریانوردی جهان در دزفول (تصاویر) – … تپّه های باستانی چغامیش با شماره ۴۸۷ در سال ۱۳۴۴ به ثبت ملّی رسیده‌اند.

قدیمی ترین سند دریانوردی دنیا کجا کشف شد؟ | مرجع پاسخگویی

www.iresearch.ir/Default.aspx?q=قدیمی_ترین_سند_دریانوردی_دنیا_کجا...

کشف قدیمی ترین سند موسیقی جهان و قدیمی ترین سند دریانوردی جهان را ...تپه چغامیش - تپه_چغام...وجود چنین تپه های باستانی در شهرستان دزفول سبب شده که دزفول را ...

قدیمی ترین سند دریانوردی دنیا کجا کشف شد؟ | گوگل ...

www.20370.ir/Default.aspx?q=قدیمی_ترین_سند_دریانوردی_دنیا_کجا...id...

ایا کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول است؟irna/NewsPri...Islamic Republic News AgencyJan 6, 2014 - اذرکیش مهره های استوانه ای کشف شده در چغامیش را از گویا ...

خبرگزاری میراث فرهنگی - کهن‌ترین سند دریانوردی جهان در دزفول

linkcheh.com/4731316

خبرگزاری میراث فرهنگی - کهن‌ترین سند دریانوردی جهان در دزفول. برای مشاهده مطلب فوق، از لینک زیر استفاده نمایید و یا کد کیو-آر زیر را اسکن کنید: خبرگزاری ...

نخستین سند دریانوردی جهان نخستین سند همنوازی جهان - کلوب

www.cloob.com/c/iran/.../نخستین_سند_دریانوردی_جهان_نخستین_سند_همنوازی_جهان

۸ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - نخستین سند دریانوردی جهان نخستین سند همنوازی جهان نخستین مرکز خط ایران نخستین فلش مموری جهان نخستین مرکز شهرنشینی جهان و و و یافت شده ...

بیش از 500 سند از حضور تمدن ایران در قاره آمریکا/ نقشه های ...

www.yjc.ir › وب‌گردی › وبگردی

اروپایی ها در حالی مدعی هستند که قاره آمریکا توسط دریانوردی به اسم کریستف ... ها در آن دوران به اکتشاف جهان و تهیه نقشه هایی دقیق و کامل از سرتاسر جهان می پرداختند.

دزنیوز | کهن‌ترین سند دریانوردی جهان در دزفول Archives - دزنیوز

deznews.net/tag/کهن‌ترین-سند-دریانوردی-جهان-در-دزفول/

دزفولی در پدیده سیاسی قرن در دزفول; shiva در سارقان سکه های طلا در دام پلیس; حاتمی در واکاوی یک رویداد تاریخی در شهر دارالمومنین دزفول. آخرین اخبار; پربازدید ...

احتمال وجود کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول - خبرگزاری ...

tnews.ir/news/9ef720495246.html

دزفول-ایرنا-در حالی که دست اندرکاران ودوستداران میراث فرهنگی بر وجود نخستین و کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول تاکید دارند کارشناسان میراث فرهنگی در ...

کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول - تی نیوز

tnews.ir/news/448718384564.html

کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول.

کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول+ عکس - تی نیوز

tnews.ir/news/307718416519.html

کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول+ عکس.

. قديمي ترين سند دريانوردي دنيا کجا کشف شد؟ | ويکي پديا ...

www.wikipedia-iran.ir/g.aspx?q=._قديمي_ترين_سند_دريانوردي_دنيا...id...

ایا کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول است؟irna/NewsPri...Islamic Republic News AgencyJan 6, 2014 - اذرکیش مهره های استوانه ای کشف شده در چغامیش را از گویا ...

قديمي ترين سند دريانوردي دنيا کجا کشف شد؟ | بيتوته

www.ibeytoote.ir/g.aspx?q=قديمي_ترين_سند_دريانوردي_دنيا_کجا_کشف...

ایا کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول است؟irna/NewsPri...Islamic Republic News AgencyJan 6, 2014 - اذرکیش مهره های استوانه ای کشف شده در چغامیش را از گویا ...

. قديمي ترين سند دريانوردي دنيا کجا کشف شد؟ | ويکي پاسخ

www.wikianswer.ir/g.aspx?q=._قديمي_ترين_سند_دريانوردي_دنيا_کجا...

ایا کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول است؟irna/NewsPri...Islamic Republic News AgencyJan 6, 2014 - اذرکیش مهره های استوانه ای کشف شده در چغامیش را از گویا ...

قديمي ترين سند دريانوردي دنيا کجا کشف شد؟ | ويکي پاسخ

www.wikianswer.ir/g.aspx?q=قديمي_ترين_سند_دريانوردي_دنيا_کجا...شد؟...

ایا کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول است؟irna/NewsPri...Islamic Republic News AgencyJan 6, 2014 - اذرکیش مهره های استوانه ای کشف شده در چغامیش را از گویا ...

. قديمي ترين سند دريانوردي دنيا کجا کشف شد؟ | پاسخ ساعتي

www.apple-watch.ir/g.aspx?q=._قديمي_ترين_سند_دريانوردي_دنيا_کجا...

ایا کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول است؟irna/NewsPri...Islamic Republic News AgencyJan 6, 2014 - اذرکیش مهره های استوانه ای کشف شده در چغامیش را از گویا ...

نقشه های دقیق دریانوردان ایرانی قبل از کریستف کلمب/500 ...

www.yazdfarda.com/news/1395/03/115576.html

۲۲ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - یزدفردا" اروپایی ها در حالی مدعی هستند که قاره آمریکا توسط دریانوردی به اسم ... مردم واقوام مختلفی از جهان پیش از غربی ها پا در سرزمین امریکا ...

احتمال وجود کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول | ایرنا

vista.ir/news/12531965/احتمال-وجود-کهن-ترین-سند-دریانوردی-جهان-در-دزفول

دزفول-ایرنا-در حالی که دست اندرکاران ودوستداران میراث فرهنگی بر وجود نخستین و کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول تاکید دارند کارشناسان میراث فرهنگی در ...

شگفتی های چغامیش خوزستان . اولین سند دریانوردی جهان . ...

https://plus.google.com/+SinaSinaee/posts/HMXCc7dixVF

۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. - شگفتی های چغامیش خوزستان . اولین سند دریانوردی جهان . نخستین همنوازی جهان حفاری و کاوش علمی دراین تپه عظیم باستانی در گذشته انجام شده ...

حسبان : کهن ترین سند دریانوردی جهان در دزفول - کافه روزنامه

np.caferesane.ir/newspaper-1392-7-30-حسبان

۳۰ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - تعاونی فرهنگی آموزشی مهر نشر دانش نور. حسبان. hosban.ir. کاربر گرامی خوش آمدید. نود : دایی: می خواهند مرا خفه کنند · اطلاعات : حدادعادل: نباید از ...

ﮐﻬﻦﺗﺮﯾﻦ ﺳﻨﺪ ﺩﺭﯾﺎﻧﻮﺭﺩﯼ ایرانی - مارین نیوز

marinenews.ir/fa/news/30790/ﮐﻬﻦﺗﺮﯾﻦ-ﺳﻨﺪ-ﺩﺭﯾﺎﻧﻮﺭﺩﯼ-ایرانی

۱۴ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ﮐﻬﻦﺗﺮﯾﻦ ﺳﻨﺪ ﺩﺭﯾﺎﻧﻮﺭﺩﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ، ﻣﻬﺮﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﭼﻐﺎﻣﯿﺶ ﺩﺯﻓﻮﻝ ﺑﺪﺳﺖ ﺁﻣﺪه ﺍﺳﺖ و ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺗﻤﺪﻥ ﻧﺎﺣﯿﻪ ﭼﻐﺎﻣﯿﺶ ﺑﻪ ﺷﺶ ﻫﺰﺍﺭ ﺳﺎﻝ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﻣﯿﻼﺩ ﻣﯽﺭﺳﺪ.

اختراعات و ابتكارات ايرانيان در پهنه دريانوردي و نجوم – آسیاک ...

asiac.ir/?p=1639

۴ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - کهن‌ترین سند دریانوردی ایرانیان، مهری است که در چغامیش خوزستان بدست آمده است. .... استرلاب astrolabe ، ابزاری بوده که در جهان باستان برای تعیین ...

دانستنیها هوش برتر - دریانوردی از ابتدا تا امروز

hooshebartar.blogfa.com/category/253

نخستین گروه‌های دریانورد جهان، ایرانی بودند که با انجام اکتشاف‌های دریایی، از هند تا ... كهن‌‌ترین سند دریانوردی ایران، گویچه‌ای از گل پخته است كه در كند و كاوهای منطقه‌ی ...

. قدیمی ترین سند دریانوردی دنیا کجا کشف شد؟ | دستان هوشمند

www.idastan.ir/Default.aspx?q=._قدیمی_ترین_سند_دریانوردی_دنیا_کجا...

قدیمی ترین سند دریانوردی دنیا کجا کشف شد؟ ... ونک - نرسيده به چهارراه جهان کودک - پ. 57 - تلفن : (021) 88874225 ، 88772950 ، 88772141 ، 88772687.

اختراعات و ابتکارات ایرانیان در پهنه دریانوردی و نجوم نسخه ...

library.tebyan.net/fa/Viewer/Text/85053/1

بسياري از ابزارهاي دريانوردي و نجوم توسط ايرانيان اختراع شده است. كهن ترين سند دريانوردي ايرانيان، مهري است كه در چغاميش خوزستان بدست آمده است. تاريخ تمدن ناحيه ...

وقتی نخستین مدارک اداری دنیا به موزه ایران باستان بازگشت/ ...

aftabnews.ir/.../وقتی-نخستین-مدارک-اداری-دنیا-به-موزه-ایران-باستان-بازگشت-پرون...

اگر در مورد آثار چغامیش ویکی‌پدیا را جست و جو کنید متوجه می شوید که یکی از این اشیا کشف شده در چغامیش را «اولین سند دریانوردی جهان» خوانده و توضیحاتی در مورد آن ...

اختراعات و ابتكارات ايرانيان در پهنه دريانوردي و نجوم - مركز ...

iec-md.org/farhangi/daryaanavardi_nojoom_iranian_sepehri.html

كهن‌ترين سند دريانوردي ايرانيان، مهري است كه در چغاميش خوزستان بدست آمده است. .... استرلاب astrolabe ، ابزاري بوده كه در جهان باستان براي تعيين وضعيت ستارگان ...

U.S. Protests Against Maritime Warfare - World War I ...

wwi.lib.byu.edu › WWI Document Archive › 1914 Documents

ترجمه این صفحه

۹ تیر ۱۳۸۸ ه‍.ش. - U.S. Protests Against Maritime Warfare .... between belligerents and neutrals, which have received the sanction of the civilized world, and which ...

تصویب سند توسعه دریایی کشور در گام آخر

www.mana.ir/110/index.aspx?nid=60627&mId=8533

۸ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سند توسعه دریایی کشورآخرین گام‌های تصویب را در شورای عالی انقلاب ... تاریخی و پرفراز و نشیب عرصه دریاها و دریانوردی جهان به حساب می‌آید.

دریانوردی از ابتدا تا امروز :: دانستنیها

danestaniha.blog.ir/1392/08/18/دریانوردی%20از%20ابتدا%20تا%20امروز

نخستین گروه‌های دریانورد جهان، ایرانی بودند که با انجام اکتشاف‌های دریایی، از هند تا یمن و ... کهن‌‌ترین سند دریانوردی ایران، گویچه‌ای از گل پخته است که در کند و کاوهای ...

همسفر موج (روز جهانی دریانوردی) - پایگاه اطلاع رسانی حوزه نت

www.hawzah.net/fa/Magazine/View/3282/4631/.../همسفر-موج-(روز-جهانی-دریانوردی)

آنان از همان زمان، ایرانیان را نخستین دریانوردان جهان می دانستند؛ دریانوردانی که روی ... سند معتبری در برتری ایرانیان در فن تجارت دریا، کشتیرانی و امور دریانوردی به ...

[PDF]SOLAS Container Weight Verification Requirements - ...

www.worldshipping.org/.../WSC_Guidelines_for_Implementing_the...

ترجمه این صفحه

۱۰ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - In November 2014, the International Maritime Organization (IMO) ... This document provides an outline of what the implementation of the ...

دریانوردی - بالاترین

https://www.balatarin.com/tag/دریانوردی/2

کهن‌ترین سند دریانوردی ایرانیان، مهری است که در چغامیش خوزستان بدست آمده است. .... میباشد که در تاریخ دریانوردی جهان در جایگاه فرماندهی دریایی قرار گرفته است.

پیشینه دریانوردی در ایران زمین|پیشینه دریانوردی در خلیج ...

www.persiangulfstudies.com/fa/index.asp?p=pages&id=290

ایرانیان نخستین مردمانی بودند كه همچون دیگر هنرها ، در دریانوردی نیز پیشتاز بوده اند. پیشینه دریانوردی در ایران بسیار كهن است. کهن‌ترین بُنچاك(سند) دریانوردی ...

شناسایی تنها مارمولك دریانورد جهان +عکس - پارسینه

www.parsine.com/fa/news/95518/شناسایی-تنها-مارمولك-دریانورد-جهان-عکس

با طی مسیر چارلز داروین در این منطقه، سالگادو به تنها مارمولك دریانورد جهان یعنی «ایگوانای دریایی» برخورد كرد. دم این موجود ... عکس:سند الاغ · تصاویر از متروی مسکو.

[PDF]Maritime Mercantile City (UK) - UNESCO World Heritage ...

whc.unesco.org/document/137607

ترجمه این صفحه

۶ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - Liverpool - Maritime Mercantile City reflects the role of Liverpool as the ... Liverpool DSoC Seminar, Background Document prepared by World ...

دریانوردی ایرانيان به روايت تاريخ - روزنامه دنیای اقتصاد

www.donya-e-eqtesad.com/news/764581/

۱۶ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. - به سند كتاب تاريخ علم جورج سارتن، هانون دريانورد كارتاژي و ساتاسپس ... است كه در تاريخ دريانوردي جهان در جايگاه فرماندهي دريايي قرار گرفته است.

Project Information Document (Concept Stage) - Dar es ...

documents.worldbank.org/.../project-information-document-concept...

ترجمه این صفحه

۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - Project Information Document (Concept Stage) - Dar es Salaam Maritime Gateway Project - P150496. Washington, D.C. : World Bank Group.

Navy Focuses on Maritime Superiority in Complex World

www.nationaldefensemagazine.org › ... › Archive › 2016

ترجمه این صفحه

۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - Navy Focuses on Maritime Superiority in Complex World ... The document also called for an organizational examination of U.S. Fleet Forces ...

نخستین اسناد اداری دنیا - عطنا | سایت خبری دانشگاه علامه ...

www.atnanews.ir › اخبار روز

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اگر در مورد آثار چغامیش ویکی‌پدیا را جست و جو کنید متوجه می شوید که یکی از این اشیا کشف شده در چغامیش را «اولین سند دریانوردی جهان» خوانده و ...

رونمايي از سند ثبت جهاني دانش ساخت لنج و دريانوردي - ...

www1.jamejamonline.ir/newstext2.aspx?newsnum=100810508617

آذرماه سال گذشته در ششمین دوره اجلاس کمیته میراث ناملموس جهانی،دانش سنتی لنج سازی و دریانوردی ایرانیان در خلیج فارس در فهرست میراث معنوی جهان ثبت شد.

The World War I Primary Documents Archive

www.gwpda.org/

ترجمه این صفحه

[wwi/www banner] [The World War I Document Archive]. This archive of primary documents from the ... [ VII. ] The Maritime War. [ VIII. ] The Medical Front. [ VII. ] ...

پیشینه دریانوردی ایرانیان در فیلم " راه آبی ابریشم "

news.irib.ir/articles/item/4444-پیشینه_دریانوردی_ایرانیان_در_فیلم_

۲۵ آبان ۱۳۹۰ ه‍.ش. - قدیمی ترین سند از دریانوردی ایرانیان ، گوی ساخته شده از گل پخته است ... که کمک بزرگی به دریا نوردی جهان کرده است ، ریشه ای ایرانی دارد و از ایران ...

اولين ها با ايرانيان | ديدار آشنا - خانه

didar.nashriyat.ir › 116

۲۹ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - کهن‌ترين سند دريانوردي ايرانيان، مهري است که در [چغاميش] خوزستان بدست آمده است که ... اولين مردماني که آتش را در جهان کشف کردند ايرانيان بودند.

رونمایی از سند توسعه دریایی کشور؛ به‌زودی - مارین تایمز ...

marinetimes.ir/fa/news/6677

۸ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - وزیر راه و شهرسازی از رونمایی سند توسعه دریایی کشور به‌عنوان نقشه راه ... با سابقه طولانی تاریخی و پرفراز و نشیب در عرصه دریاها و دریانوردی جهان ...

عصر اقتصاد - صفحه اول

www.asre-eghtesad.com/

آخرین اخبار ایران و جهان. ظریف:سرمایه‌گذاری در ایران قابل اعتماد و امن است · جهانگیری:روند حرکت اقتصاد کشور مثبت و رو به رشد است · دو استثنا برای شرکت‌های ...

کشف قدیمی‌ترین قطعه موسیقی جهان

mybanu.ir › گوناگون › علمی › اخبار علمی

باستان شناسان فرانسوی یک سری لوح‌های اوگاریت در سوریه کنونی کشف کرده‌اند که بر روی یکی از این لوح‌ها قطعه موسیقی حک شده است. این لوح متعلق به 3500 سال ...

WTO | Services: Maritime transport - World Trade ...

https://www.wto.org/english/tratop_e/.../transport_maritime_e.htm

ترجمه این صفحه

Maritime services is an area where negotiations were scheduled to improve on the ... Secretariat background paper on maritime transport services (Document ...

Vision and Actions on Jointly Building Silk Road Economic ...

en.ndrc.gov.cn/newsrelease/201503/t20150330_669367.html

ترجمه این صفحه

۸ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - Jointly building the Belt and Road is in the interests of the world ... The 21st-Century Maritime Silk Road is designed to go from China's coast to ...

Maritime Trade in Lagos in the Aftermath of the First World ...

www.jstor.org/stable/3601633

ترجمه این صفحه

توسط A Olukoju - ‏1992 - ‏بیان شده در 13 یافته - ‏مقالات مرتبط

period up to the end of the First World War,4 the inter-war decades have not been ... reaching impact on the maritime trade of Lagos and Nigeria.7 At the.

India to Ratify Seafarers' Identity Document Convention | ...

worldmaritimenews.com/.../india-to-ratify-seafarers-identity-docume...

ترجمه این صفحه

۲۲ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - 185 on the Seafarers' Identity Document (SID), aimed at providing the country's ... Ireland, Belize Ratify ILO Maritime Labour Convention.

.نخستين دانشگاه دريانوردي جهان - تاریخ دریایی ایران - ...

www.military.ir › ... › تاریخ نیروی دریایی › تاریخ دریایی ایران

۱۷ تیر ۱۳۸۸ ه‍.ش. - 1 پست - ‏1 نویسنده

نخستين دانشگاه دريانوردي جهان، ناو ارتشتارستان، در دوران ساساني، در بندر هرمز آغاز به كار كرد.نخستين دانشگاه جهان كه به بيماري هاي دريايي پرداخت،در دوران ساساني، دانشگاه ... سندي از آيين ناوبري در عصر ساساني، مهرداد بهار ١١ .

Documents | World Maritime University

www.wmu.se/documents

ترجمه این صفحه

The World Maritime University (WMU) offers open enrollment and ... The purpose of this document is to summarise the findings and conclusions of the ...

ایرانیان، پیشتاز اختراعات دریانوردی - ایران‌بوم

www.iranboom.ir › تاریخ › تاریخ كهن و باستان

کهن‌ترین سند دریانوردی ایرانیان، مهری است که در چغامیش دزفول بدست آمده‌است. ... استرلاب astrolabe، ابزاری بوده که در جهان باستان برای تعیین وضعیت ستارگان ...

بررسی هفت سند بین المللی دریانوردی توسط کارشناس پایانه ...

www.iotco.ir/.../بررسی-هفت-سند-بین-المللی-دریانوردی-توسط-کارشناس-پایانه-های...

۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بررسی هفت سند رسمی مربوط به سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) در رابطه با کشورهای آمریکا، سوئد، فنلاند، کره جنوبی و بلژیک در زمینه مسائل ...

وقتی نخستین مدارک اداری دنیا به موزه ایران باستان بازگشت | ...

www.agahsazi.ir/14582/وقتی-نخستین-مدارک-اداری-دنیا-به-موزه-ای.html

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اگر در مورد آثار چغامیش ویکی‌پدیا را جست و جو کنید متوجه می شوید که یکی از این اشیا کشف شده در چغامیش را «اولین سند دریانوردی جهان» خوانده و ...

[PDF]Open for maritime business - Gov.uk

https://www.gov.uk/government/.../open-for-maritime-business.pdf

ترجمه این صفحه

BUSINESS. Maritime UK. One voice for shipping, ports and maritime business ... Its world- renowned integrity underpins a commitment to provide the leadership ...

How Cunard earned its place in British maritime history in ...

www.dailymail.co.uk/.../How-Cunard-earned-place-British-maritime-...

ترجمه این صفحه

۴ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - These incredible images document life on board Cunard's world-famous ships as the cruise liner celebrates 175 years of sailing the seas.

Untitled Document - The World Economy

www.theworldeconomy.org/advances/advances3.html

ترجمه این صفحه

Without improvements in agriculture, the increase in world population could not have been sustained. Without improvements in maritime technology and ...

کتابخانه کوچک - کتابچه شماره 213 (از ایران چه می دانم؟/32 ) ...

ketabcheha.mihanblog.com/post/229

۲۴ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ص 35 : کشف مُهر گِلی شهر چغامیش خوزستان بیانگرد این مطلب است که ایران دارای قدیمی ترین سند دریانوردی جهان است و این مُهر گِلی که ریشه فرهنگی ...

مقاله : دریانوردی صنعتی پویا : تبیان زنجان

tebyan-zn.ir/detailed-papers/hasantaleb/404748/دریانوردی+صنعتی.../default.html

دریانوردی و کشتیرانی از مطرح ترین صنایع جهان کنونی در عرصه بین المللی به شمار ... کهن ترین بنچاک(سند) دریانوردی ایرانیان، مُهری است که در چُغامیش دزفول کشف ...

Dissertations & Theses-Gradworks

gradworks.umi.com/33/79/3379606.html

ترجمه این صفحه

توسط JL Reid - ‏مقالات مرتبط

"The sea is my country": The maritime world of the Makah, an indigenous ... During the treaty negotiations, Makahs forced the U.S. to alter the document to fit ...

بزرگترین کشتی جهان | NiazeRooz

boro.niazerooz.com/hot-keys/بزرگترین-کشتی-جهان/

ایران را، از سند تا مدیترانه، به بزرگترین مرکز اقتصادی جهان باستان تبدیل کرده بود. .... بانویی می*باشد که در تاریخ دریانوردی جهان در جایگاه فرماندهی دریایی قرار .

World Port Index - Maritime Safety Information

msi.nga.mil/NGAPortal/MSI.portal?_nfpb=true...msi...62...

ترجمه این صفحه

The World Port Index (Pub 150) contains the location and physical characteristics of, ... Windows executable file (automatically installs Adobe PDF document file) ...

سندی ٨ هزارساله‌، گواه پیشگامی ایرانیان در صنعت کشتی ...

www.dinebehi.com › Home › نوشتار ها و آگاهی های همگانی

۲۳ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به باور مهندس آریانی، نخستین گروه‌های دریانورد جهان، ایرانی بودند که با انجام اکتشاف‌های دریایی، از هند تا یمن و مصر را پیمودند و از آبراه سوئز به ...

[PDF]The Dragon Eyes the Top of the World - US Naval War ...

https://www.usnwc.edu/...Maritime.../documents/China-Maritime-Stu...

ترجمه این صفحه

توسط DC Wright - ‏بیان شده در 6 یافته - ‏مقالات مرتبط

۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ه‍.ش. - The China Maritime Studies are extended research projects that the editor, the ... document may be freely reproduced for academic or other.

قدرت لا منازع دریانوردی ایرانیان و مسلمانان - تاریخ ایران و جهان ...

totalwarpersian.ir/topic/2711-قدرت-لا-منازع-دریانوردی-ایرانیان-و-مسلمانان/

پیش از دوره ی فترت مسلمانان و در دوره ی طلایی سروری مسلمانان در جهان،یعنی دورهی قرون وسطی ... بر اساس این سند مسلمین در زمان خاندان سونگ سرزمینی را کشف میکنند.

[PDF]A Design for Maintaining Maritime Superiority A document ...

www.navy.mil/cno/docs/cno_stg.pdf

ترجمه این صفحه

strategic influence in key regions of the world. U.S. naval ... and become more connected, the maritime system is becoming increasingly used by the United ...

کاربران آسیاب گلوله در سراسر جهان - فارسی سنگ شکن

www.rewitec.asia/10036/کاربران-آسیاب-گلوله-در-سراسر-جهان.html/

از این تپههای باستانی آثار ارزشمندی چون نخستین سند دریانوردی جهان، لوحهای تکامل موسیقی و مهرهای . شمار بمب و راکت و توپ: ۱۰۶۴ گلوله; کشتهشدگان براثر برخورد ...

[PDF]ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ درﯾﺎﻧﻮردي و ﺗﺠﺎرت در ﺑﻨﺪر ﺗﯿﺲ

www.roshd.ir/padafand/makran/1091.pdf

در اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺳﻌﯽ ﺷﺪه ، ﻣﺴﺎﻟﻪ درﯾﺎﻧﻮردي و ﺗﺠﺎرت درﯾﺎﯾﯽ در ﺑﻨﺪر ﺗﯿﺲ از زﻣﺎﻧﻬﺎي ﮐﻬﻦ ﺗﺎ دوراﻧﯽ ﮐﻪ اﯾﻦ ﺑﻨﺪر روﻧﻖ .... ﺟﻐﺮاﻓﯽ داﻧﺎن ﺳﺪه ﻫﺎي ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ اﺳﻼﻣﯽ ﺗﯿﺲ را از ﺷﻬﺮﻫﺎي ﺳﻨﺪ ﯾﺎ ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺷﻬﺮ از ﺣﺪود ﺳﻨﺪ ﻣﯽ داﻧﺪ .... در دوره ﺳﺎﺳﺎﻧﯽ ﻋﻼوه ﺑﺮ ﺟﺎده ﻣﻌﺮوف ﻣﻮﺳﻮم ﺑﻪ اﺑﺮﯾﺸﻢ ﮐﻪ از ﻣﺴﯿﺮ ﺧﺸﮑﯽ ﺟﻬﺎن ﺷﺮق و ﻏﺮب آن روز را ﺑﻪ ﻫﻢ ...

[PDF]Review of Maritime Transport 2015 - Unctad

unctad.org/en/PublicationsLibrary/rmt2015_en.pdf

۲۲ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - symbol indicates a reference to a United Nations document. ..... World seaborne trade 2006–2014, by type of cargo, country group and region ...

Current Maritime Labour Law Issues - An Internationally ...

www.ilo.org/global/standards/information...and.../index.htm

ترجمه این صفحه

... Maritime Labour Law Issues - An Internationally Uniform Identity Document for ... (First published in the World Maritime University Journal of Maritime Affairs, ...

[PDF]کنوانسيون مقابله با اعمال غيرقانوني عليه ايمني دريانوردي

www.cbi.ir/page/9319.aspx

۲۰ اسفند ۱۳۶۶ ه‍.ش. - ﺳﻠﺐ ﺍﻃﻤﻴﻨﺎﻥ ﻣﺮﺩﻡ ﺟﻬﺎﻥ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺍﻳﻤﻨﻲ ﺩﺭﻳﺎﻧﻮﺭﺩﻱ ﻣﻲ ..... ﭘﺬﻳﺮﺵ ﻳﺎ ﺗﺼﻮﻳﺐ، ﺁﻥ ﺭﺍ ﺍﻣﻀﺎﺀ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻳﺎ ﺳـﻨﺪ ﺗﻨﻔﻴـﺬ، ﭘـﺬﻳﺮﺵ، ... ﻪ ﺳﻨﺪ ﺗﻨﻔﻴﺬ، ﭘﺬﻳﺮﺵ، ﺗﺼﻮﻳﺐ ﻳﺎ ﺍﻟﺤﺎﻕ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﮐﻨﻮﺍﻧﺴﻴﻮﻥ ﺭﺍ ﭘﺲ ﺍﺯ.

World Maritime Day Symposium on a Sustainable Maritime ...

www.imo.org/en/MediaCentre/.../Pages/WMD-symposium.aspx

ترجمه این صفحه

It is my pleasure to welcome you to this World Maritime Day Symposium. ... a document on a Concept of a Sustainable Maritime Transportation System that has ...

[PDF]WORLD MARITIME DAY

https://sustainabledevelopment.un.org/.../documents/1163CONCEPT...

ترجمه این صفحه

The concept is still at an embryonic stage and the current document does ... System to be held on this year's World Maritime Day on 26 September 2013.” ...

کهن ترین دانشگاه جهان - لینک گردی

nimbar.ir/news/کهن-ترین-دانشگاه-جهان

نظامیه. سومین دانشگاه کهن شناخته شده جهان مجموعه‌های دانشگاهی مشهور به نظامیه است که توسط ... ... کهن‌ ترین سند دریانوردی جهان در دزفول (تصاویر) – … کهن‌ ترین سند ...

[PDF]Working document III on maritime surveillance systems - ...

ec.europa.eu/maritimeaffairs/...maritime.../documents/maritime-surve...

ترجمه این صفحه

maritime surveillance systems that has recently been gathered at a ...... Example of the information from the World VTS Guide showing a.o. VTS radar coverage.

​The Lusitania disaster: A "maritime grassy knoll" - CBS ...

www.cbsnews.com/.../the-lusitania-disaster-a-maritime-grassy-knoll/

ترجمه این صفحه

۱۳ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - It involves the sinking of the ocean liner Lusitania during the First World War. Martha Teichner takes us back: Before air travel, the departure of ...

خلاصه مطبوعات ترکیه | TRT Persian

www.trt.net.tr/persian/mtbw-t-trkhyh/2014/07/12/khlsh-mtbw-t-trkhyh-126725

۲۲ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ... ترکیه سند ویزیون خود برای مقام ریاست جمهوری اعلام کرد می نویسد سند ... این روزنامه نوشته است شرکت های دریانوردی ترکیه که در این عرصه به رشد ... دارند تا در طول ده سال آینده در بین بزرگترین ده شرکت دریانوردی جهان جای گیرند.

طومار دزدهای دریایی را می‌پیچیم

www.opex.ir/fa/news/print/1554

۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - سازمان جهانی دریانوردی «آیمو» به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های موثر سازمان ملل متحد به ... به کشتی‌های تجاری به بحرانی بزرگ برای اقتصاد جهان بدل شده است. .... 2009 میلادی طی سند شماره MSC/18/3 به کمیته ایمنی دریانوردی ارایه کرد.

بنادر ایران با 23 بندر جهان خواهر خوانده می شوند

www.kavehlogistics.com/fa/news/147

۱۲ مرداد ۱۳۸۹ ه‍.ش. - "محسن صادقی فر" معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی در ... تفاهم نامه خواهرخواندگی با بنادر ایران گفت: سند یادداشت تفاهم های خواهر ...

[PDF]JP 3-32, Command and Control for Joint Maritime Operations

www.dtic.mil/doctrine/new_pubs/jp3_32.pdf

ترجمه این صفحه

۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - execution, and assessment of joint maritime operations; and presents ... Added command and control considerations for specific maritime operations. (surface ...... substantial part upon the secure use of the world's oceans.

[PDF]Maritime Territorial and Exclusive Economic Zone (EEZ) ...

https://www.fas.org/sgp/crs/row/R42784.pdf

ترجمه این صفحه

۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - Relationship of Maritime Territorial Disputes to EEZ Dispute . ..... of the world's maritime trade transits the South China Sea annually, including ...

International Maritime Bureau | Fighting Commercial Crime ...

www.iccwbo.org › ... › Fighting Commercial Crime

ترجمه این صفحه

The ICC International Maritime Bureau (IMB) is a specialized division of the ... The IMB has a MOU with the World Customs Organization (WCO) and has ...

مایه مباهات مردمان منطقه و جهان - معاونت علمی و فناوری ریاست ...

www.isti.ir/index.aspx?siteid=10&pageid=6837&newsview=9574

۴ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - جهان این روزها، پر از حرف های دلتنگ‌كننده و آشوب‌آورنده است. ... از اقتصاد دریا و صنایع دانش‌بنیان دریایی كه از بخش های مختلفی مانند دریانوردی و حمل و ...

FAQ - Dona Jenkins Maritime Document Service, Inc.

www.donajenkins.com/faq.html

ترجمه این صفحه

Fewer problems are encountered with foreign officials when traveling abroad since Customs officials all over the world are familiar with documentation because ...

[PDF]Report of the Maritime Lobster Panel - Government of Nova ...

novascotia.ca/fish/documents/maritime-lobster-panel-report-nov1.pdf

ترجمه این صفحه

توسط G Thériault - ‏2013 - ‏بیان شده در 3 یافته - ‏مقالات مرتبط

۱۲ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. - Figure 8: World Lobster Landings by Species – 2011 . ..... document as to: the task required of the Panel; how we went about doing our work; ...

[PDF]Asia-Pacific Maritime Strategy - Department of Defense

www.defense.gov/.../Documents/.../NDAA%20A-P_Maritime_Securi...

ترجمه این صفحه

Draft Deliberative Document//Not Subject to FOIA Release ... the Asia-Pacific region, and almost 30 percent of the world's maritime trade transits the South China ...

[PDF]Ensuring Secure Seas: Indian Maritime Security Strategy - ...

indiannavy.nic.in/.../Indian_Maritime_Security_Strategy_Document...

ترجمه این صفحه

۵ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - and trade links with her neighbourhood and the world at large. ... The document intends to provide strategic guidance for the growth, ...

پیشینه دریانوردی ایرانیان - دریا مسیر پیشرفت

daryanavadan.persianblog.ir/post/6/

۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - کهن ترین سند پیرامون دریانوردی در خلیج فارس به سده ی چهارم پیش از میلاد .... که در تاریخ دریانوردی جهان در جایگاه فرماندهی دریایی قرار گرفته است.

کهن ترین شهر جهان در خوزستان تصاویر - زناشویی - bazar ...

wedlock.bazar-man.ir/کهن-ترین-شهر-جهان-در-خوزستان-تصاویر.html

۲ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - Not Found Any Result for : کهن ترین شهر جهان در خوزستان تصاویر ... کهن‌ ترین سند دریانوردی جهان در دزفول (تصاویر) ... از کهن‌ترین ... شهر در ۲۴ .

نظر

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود:


دیدگاه شما از مطلب بالا چیست؟

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

مشاهده نظرات در صفحات بعدی


به نکات زیر توجه کنید

  • پسورد کلیه فایل ها عبارت "www.75download.ir" می باشد.
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.