لیست کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری سال 94 (مجلس دهم)

لیست کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری سال 94 (مجلس دهم)

لیست در ادامه مطلب ...

لیست کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری سال 94 (مجلس دهم)

اسامی کاندیدای انتخابات مجلس سال 94

لیست کاندیدای انتخابات استان ها در سال 94

سال 1394 کاندیدهای انتخاباتی مجلس

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: ۸۰۱ نفر در سراسر کشور برای انتخابات خبرگان رهبری ثبت نام کردند.

علی پورعلی مطلق صبح امروز(پنج‌شنبه) در ستاد انتخابات کشور اعلام کرد : بیشترین ثبت نام‌ها برای خبرگان در تهران بوده است، این آمار برای تهران ۱۷۶ نفر است.در اصفهان ۶۱ نفر و آذربایجان شرقی هم ۴۶ نفر ثبت نام کردند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: کمترین سن برای خبرگان ۲۳ و بالاترین سن ۹۲ سال است. ۱۶ خانم هم برای این انتخابات ثبت نام کردند.

پورعلی مطلق درباره‌ی آخرین آمار ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز گفت:‌ تاکنون ۵ هزار و ۹۲۱ نفر برای این انتخابات ثبت نام کردند که از این تعداد ۵۶۲ نفر خانم هستند.

مدیر کل انتخابات وزارت کشور در ادامه خاطر نشان کرد: بیشترین فراوانی سن برای انتخابات مجلس ۵۱ تا ۵۵ و ۳۰ تا ۳۵ سال بوده است.بیشترین تعداد ثبت نام‌های مجلس هم تاکنون به تهران تعلق دارد.

کاندیداتوری چهره‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب
ساعت‌های اولیه پنجمین روز ثبت نام انتخابات مجلس دهم با حضور چهره‌هایی شاخص از دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرای جهت کاندیداتوری آغاز شد.

حدادعادل، زاکانی و مجتبی رحماندوست از چهره‌های شاخص جریان اصولگرا بودند که در اولین ساعات پنجمین روز ثبت نام برای کاندیداتوری در مجلس پنجم به وزارت کشور مراجعه کردند.

رسول منتجب‌نیا، حسن رسولی، نصر الله تاجیک و محمد جواد حق شناس نیز از اصلاح‌طلبانی بودند که صبح روز چهارشنبه مراحل ثبت نام خود جهت کانداتوری در انتخابات مجلس دهم را در وزارت کشور تکمیل کردند.

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم و علی مطهری نمایندگان فعلی مجلس نیز از جمله چهره‌هایی بودند که پیش از ظهر چهارشبنه داوطلب کاندیداتوری مجلس دهم شدند.

حسین قدیری ابیانه سفیر پیشین ایران در ایتالیا و مکزیک نیز امروز داوطلب کاندیداتوری در مجلس دهم شد.

همچنین ابراهیم اصغر زاده نیز امروز برای کاندیداتوری مجلس دهم ثبت نام کرد.

اسماعیل کوثری، حجت‌الاسلام حمید رسایی ، حسین طلا، بیژن نوباوه از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی و مرتضی الویری، شهردار پیشین تهران نیز چهارشنبه با حضور در فرمانداری تهران جهت شرکت در انتخابات مجلس دهم ثبت نام کردند.

در پنجمین روز ثبت نام انتخابات مجلس حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر و جواد کریمی قدوسی از حوزه انتخابیه مشهد نیز کاندیدای مجلس دهم شدند.

علی افراشته معاون اجرایی مجلس ، حسن زمانی مشاور رییس مجلس شورای اسلامی، بهروز نعمتی نماینده فعلی مجلس ، فیاض زاهد ،پیام مجرد و حسن بیادی از دیگر چهره‌هایی بودند که ظهر چهارشنبه با حضور در وزارت کشور برای انتخابات مجلس ثبت نام کردند.

جهانبخش محبی‌نیا نماینده دور هشتم مجلس شورای اسلامی نیز امروز چهارشنبه در وزارت کشور حاضر شد و برای انتخابات مجلس دهم به عنوان داوطلب ثبت‌نام کرد.

قدرتعلی حشمتیان نماینده دور پنجم مجلس و نایب رئیس خانه احزاب و شهاب الدین صدر نیز امروز برای نمایندگی مجلس دهم داوطلب شدند.

حاشیه‌نگاری از ثبت نام داوطلبان انتخابات

هفتمین روز از ثبت‌نام انتخابات مجلس خبرگان و پنجمین روز از ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی با حاشیه‌های جالبی همراه بود که به شرح زیر است:

* آیت‌الله رشارد عضو شورای انقلاب فرهنگی و حجت‌الاسلام نصرالله شاه‌آبادی دو تن از چهره‌های شاخصی بودند که برای ثبت‌نام پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری به فرمانداری تهران مراجعه کردند که شخصاً به فرمانداری تهران آمد، اما حجت‌الاسلام شاه‌آبادی نماینده‌اش را فرستاد.

* محمد داوری دولت‌آبادی طلبه جوان متولد ۱۳۶۵ بود که برای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری به فرمانداری تهران آمد، وقتی از وی پرسیدیم که فکر نمی‌کنید که سن‌تان قدری برای مجلس کم باشد، گفت: شرط اجتهاد به سن نیست.

وی که خود را دوست حجت‌الاسلام محمدحسین طباطبایی فردی که در کودکی حافظ قرآن شد معرفی کرد، تصریح کرد: دوست من از مرحله کودکی به مرحله اجتهاد رسیده اما برای داوطلبی برای انتخابات خبرگان رهبری اقدام نمی‌کند، بنابراین نمی‌توان اجتهاد را با سن گره زد.

وقتی از علت آویز کردن شال سبز بر دور گردنش سؤال کردیم، گفت: مادر من سادات است و من به خاطر ایام ربیع الاول از این شال استفاده کردم، شاید کمی تناسب پوششم به هم خورده باشد، چرا که من فقط ست می‌پوشم.

* اقتدای خبرنگاران و داوطلبین انتخابات مجلس خبرگان و رهبری و مسئولان ستاد انتخابات هنگام نماز ظهر به حجت‌الاسلام رشارد نیز از دیگر حاشیه‌های امروز بود.

* نزدیک ساعات یک بعدازظهر بود که موحد شریعت‌پناهی که در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری ۸۸ کاندید ریاست‌جمهوری شده بود، به فرمانداری تهران آمد.

وی که شعارش فمینیست اسلامی است، وقتی با حلقه خبرنگاران مواجه شد، گفت برای ثبت‌نام به فرمانداری نیامده چون قبلاً به وزارت کشور مراجعه کرده، و برای نقص پرونده‌اش به ستاد انتخابات کشور به خیابان مطهری رجوع کرده است.

* یکی از کارمندان بازنشسته وزارت جهاد کشاورزی از جمله داوطلبانی بود که برای ثبت‌نام به فرمانداری تهران مراجعه کرد و در ارزیابی امحای ۱۷ هزار تن سیب‌زمینی ضمن ابراز تأسف از این اقدام گفت:‌ اگر به مجلس راه پیدا کنم رئیس‌جمهور را برای علت چنین اقدامی جهت سؤال به مجلس خواهد کشاند.

* موسوی نماینده مجلس هفتم هم پس از تکمیل مراحل ثبت‌نامش به خبرنگاران گفت: مخالف حقوق مادام‌العمری حقوق نمایندگان مجلس بوده است، بنابراین پس از دوران نمایندگی خود ریالی از مجلس دریافت نکرده است.

وی با بیان اینکه در زمان تصدی خود در مجلس شورا مخالف شیوه اجرایی هدفمند شدن یارانه‌ها بوده است، تصریح کرد: اگر به مجلس راه پیدا کنم شیوه اجرای یارانه‌ها را تغییر خواهم داد.

حضور مردان دوقلو در فرمانداری تهران همه افراد حاضر را به خود جلب کرد و آنها گفتند که ما برای مجلس شورای اسلامی برنامه‌های دوقلو داریم.

* فرشته محمدی که خود را ناظر پروژه‌های شهری همچون بزرگراه تهران معرفی کرد، در مورد وضعیت گسلی تهران اخطار داد که اگر در تهران زلزله بیاید وضعیت اسفناکی به وجود می‌آید و در حالی که می‌خندید گفت همه می‌میریم.

وی تصریح کرد: اگر به مجلس راه بیابد پروژه‌های مهندسی و فنی ویژه‌ای را برای اصلاح ساختار شهری شهرهای بزرگ در دستورکار قرار خواهد داد.

* مرتضی الویری فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز که امروز برای ثبت‌نام ستاد انتخابات کشور آمده بود، وقتی با این پرسش مواجه شد که اگر در لیست قرار نگیرید چه می‌کنید؟ شانه بالا انداخت و گفت: کنار می‌کشم. وی از زیر سؤالات سیاسی خبرنگاران شانه خالی کرد و تصریح کرد: من اگر به مجلس راه پیدا کنم، بر روی مسائل اقتصادی تأکید خواهم داشت.
چه کسانی تاکنون برای نامزدی در مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کردند 

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی
آذربایجان شرقی محمدتقی پورمحمدی *
محمدرضا بهبودی یزدی  
حسین ایمانی  
سید باقر سیدی بنایی  
محمد فیض سرابی  
جواد حاجی‌زاده‌ کلجاهی  
محمد رحمتی  
علی ملکوتی  
قادر فاضلی  
محمد فیضی *
مجید رنجبری‌دوست خلجان  
صفرعلی مهدوان  
رحمان یوسف‌پور  
علی‌اصغر راغبی لیقوان  
محمدتقی اکبرنژاد  
بهروز شامی‌زاده  
رضا پور صدقی  
غلامحسن محرمی  
مرتضی وطن‌پرست  
مرتضی حیدری  
محسن مجتهد  
قربان روحی‌  
عبدالله صفایی میانجی  
اباذر نقوی  
سید موسی آتش‌زر  
حسین متفکر  
سید علی مرتضوی  
یحیی محمدی  
اسماعیل وحدت  
حسین جلائی نوبری  
سید محمد واعظ موسوی  
   
آذربایجان غربی سیدمحسن موسوی تبریزی  
عسکر دیرباز *
سید میر علی اکبر قرشی *
محمدحسین باقری  
سید ابوالحسن نواب   
صادق محقق حضرتی  
ماموستا عبدالرحمان خلیفه‌زداه  
ماموستا امیر خالدی  
ابوبکر سلیمانی  
سیامک جعفرزاده  
ناصر خدایاری  
محمود اصغری‌شرینکند  
مهدی میرزاجانی  
غلامرضا اسم حسینی  
محمد یوسفی اصل  
محمدرضا بابازاده‌پر  
صفر یوسف‌زاده  
خالد عیسی‌زاده  
مجید طاهری  
قادر کردی  
عباس شاه‌رفعتی  
   
   
   
اردبیل سید ابراهیم سید حاتمی *
میرفخرالدین موسوی  
سید‌حسن عابدیان کلخوران  
جلیل عابدی  
سیدحسن عاملی کلخوران *
سید حسن عاملی *
اصفهان حبیب‌الله احمدی  
محمد عمومی  
محمدتقی رهبر  
محمدحسین حقیقی‌ نجف‌آبادی  
محمدرضا کدخدائی طوقچی  
افسانه خدارحمی بلداجی  
حسن مفرح‌زاده‌ابوزیدآبادی  
احسان امین‌فر  
سید محمد علی فقیهی  
عبدالمحمود عبدالهی *
حسن جعفری  
عبدالنبی نمازی *
مرتضی مقتدایی *
عبدالحسین مرادی  
احمد رضا داودی  
رسول مظاهری کوهانستانی  
سید محمد حسین مهدوی اصیل  
رضا سعادت‌فر  
محمد قربانی مقدم  
احمد عابدینی نجف‌آبادی  
محمدعلی رضائی رنائی  
حمید الهی‌دوست  
عباس رحیمی  
محمد نصر اصفهانی  
عبدالامیر خطاط  
محمد علی مقدس دستجردی  
منصور مظاهری کرونی  
زهرا محرابی  
سید یوسف طباطبائی‌نژاد  
عبدالرسول قاسمی  
محسن فقیهی  
احمدرضا کلباسی اشتری  
سید محمدرضا محمودی  
عبدالله کرمانی‌نژادبادی  
   
البرز سید محمدمیرحسینی نیری  
مسلم عزیزی  
صادق رزاقی  
اسمعیل گندم‌کار  
مصطفی‌ پورمحمدی  
سیدمحمدعلی مدرسی  
علی رحمانی فرد  
سید محمد مهدی میرباقری  
حسین تاج آبادی  
فتاح شاه‌بیگ  
سیدشمس‌الدین حسینی‌کیا  
محسن کازرون  
عادل جنود  
سید جعفر مصطفوی  
محمد مهدی کیانی  
ایلام سید محسن سعیدی گلپایگانی  
رحیم محمدی  
محمد سهراب‌زاده  
سیدمحمد امامیان  
سیدحسین موسوی نصب  
سجاد امیدی  
آرش مردانی‌پور  
جمیل فتاحی  
مهدی خطیبی  
بوشهر سید هاشم حسینی بوشهری *
حسین اجرایی  
غلامعلی صفایی  
رسول سعادتمند  
عباس حبیب‌اللهی  
 محمدباقر عباسی سلمی  
   
تهران سید مهدی دریاباری  
سعیدرضا ربیعی  
ذکرالله اوحدی  
عصمت سوادی  
سیدمجتبی آیت‌اللهی  
محمود امجد  
سید حسن خمینی  
حسین فریدونی ممان  
یحیی صالح نیا  
محسن غرویان  
مرتضی آقاتهرانی  
سیدمحمود علوی *
محمد علی تسخیری  
محمد حسن زالی  
سیدحسن موسوی بجنوردی  
محمد ابوالقاسمی  
سید ابوالفضل میرمحمدی *
ابراهیم امینی  
بهرام شجاعی  
محمد موسوی‌ بجنوردی  
حسین شاهرودی  
میرمحمدتاج‌الدینی راهبری  
محمد باقر عباسی سملی  
علی مومن  
سید محسن محمودی  
حسین رحیمیان  
محمد محمدی ری شهری  
محمد غرضی  
احمد جنتی *
محمدرضا عزیزاللهی  
محسن برهانی  
بابک محضری  
اسکندر زبردست  
سعید یزدان‌پرست  
محمد غیاثی  
روح‌الله قرهی  
رضا فردی‌پور  
سیدرضا تقوی  
محمد امامی کاشانی *
محمدمحسن حاجی حیدری  
احمد خواجه‌گیری  
محمدصادق حائری  
محمدباقر باقری  
حسن نمازی  
محسن رجب‌زاده  
محمد علی کریمی علوی  
سیده مرضیه هاشمی جویباری  
علیرضا رحمانی  
مرتضی نظری  
سید هاشم بطحائی  
روح‌الله نمازی  
سیدمحمدناصر تقوی  
محسن کشاورزی  
سیدمهدی علوی  
سیدمحمدرضا مدرسی مصلی  
حسین عرب ابوزیدآبادی  
محمد محمدی‌نیک  
حسن حشمت‌‌السلطان  
علیرضاتقوائی  
رخسانه صراحی  
علی اصغربیگ‌دلی  
ابراهیم حاج امینی نجف ‌آبادی  
سعید ضیائی‌فر  
مهدی مسافری  
علی مثبت  
مهدی طائب  
ناصر طهرانی  
سیدمحمدرضا میرصانع  
قربانعلی دری‌نجف‌آبادی  
مهدی مشکی  
غلامرضا فیاضی  
ابراهیم عسگری  
سیدمجتبی رحمانی  
سیداحمد حسینی  
هادی صادقی  
محمدابراهیم شیخ‌علیالواسانی  
سیدجعفرطباطبائی‌نژاد  
محمدنبی علی‌زاده‌فرد  
سیدمحمدرضا طباطبائی‌نسب  
ابوالفضل ساجدی  
سیدحسین دین‌پرور  
سیدفخرالدین هاشمی  
حجت‌‌اله ذاکری  
سید محسن محمودی  
عبدالرحمن نجفی عمران  
حمید حوالی شهریاری  
سیدمحمد جواد سبحانی  
سیدعباس حسینی قائم‌مقام  
سیدحسن سعیدی‌گلپایگانی  
سیدحامد طاهری  
سیدعلی‌رضا جعفری  
حسن علی‌اکبری  
رحمت‌اله بیگدلی  
محمد یزدی  
سید رسول حسینی  
سیدمحمدعلی امین  
اکبر هاشمی رفسنجانی *
محمد تقی مصباح یزدی *
محسن قمی *
عباسعلی اختری  
حسن روحانی *
محمدعلی موحدی کرمانی *
سیدرضا برقعی  
محی الدین حائری شیرازی *
محمد رضا عباسی‌فر  
سیدهاشم حمیدی  
سعید صدوقی مازندرانی  
سیدجمال‌ادین دین‌پرور  
مصطفی صدوقی  
محمدرضا ناصری  
سعید روحانی  
   
   
   
   
چهارمحال‌وبختیاری علیرضا اسلامیان *
سیدعبدالله جعفری  
محمدرضا نورمحمدی نجف‌آبادی  
حسین رحمانیان موحد  
رضا مختاری  
سیدشهاب‌الدین طباطبائی  
سید احمد میردامادی  
محمدرضا رسولی‌هارونی  
حسین میرزایی  
ابراهیم کریمی  
علیرضا حسینیان  
اسماعیل رئیسی  
ابراهیم امینی *
خراسان جنوبی سید ابراهیم رئیسی *
علی رضایی  
سیدعلی موسوی  
   
خراسان رضوی سید محمد سعیدی گلپایگانی  
محمد فردوسی‌پور   
سید محمد جواد سعیدی گلپایگانی  
سید حسن ضیائی  
سید محمود هاشمی شاهرودی *
حسن عالمی *
سیداحمد علم‌الهدی *
حسن نوروزی  
حسن خراسانی  
اصغر باغانی  
محمد مشکی‌ قندشتنی  
علی‌اصغر ابراهیمی‌فر  
علی محمدی  
سیدمحمود مرتضوی  
کریم عبدالهی‌نژاد  
سیدمجتبی میردامادی  
سیدمجتبی حسینی  
سیدعبدالمجید عسکری  
علیرضا صادقی  
ناصر امیری مقدم  
محمد عیسی رحیمی  
حلیمه صفدری  
محمد احمدی  
خراسان شمالی حبیب‌اله مهمان‌نواز *
محمود حسین‌زاده  
مهدی فاطمی سالانقوچ  
امان‌اله فدائی  
سیدمحمدرضا موسوی‌لک‌زائی  
مصطفی جلالی  
خوزستان عبدالکریم فرحانی  
سید علی شفیعی *
سیدابوالحسن حسن‌زاده  
محسن حیدری *
سیدمحمدعلی‌موسوی‌جزایری *
عباس کعبی   *
علی فلاحیان *
محمدحسین خلیلی  
محمدجواد مرمضی  
محمد جواد مروجی طبسی  
سیدعلوان نجاتی‌موسوی  
محمدحسین احمدی  
میثم آلیا  
عبدالحسین رضائی‌راد  
محمود حریفی  
جمشید مردانه  
محمدعلی جعفری  
منصور مهدوی  
محمد تابش  
زنجان محمدتقی واعظی *
مسعود کابلی  
مهدی شکری  
محمد حسین صالحی  
بهزاد اکبری  
علی خاتمی  
محمد مسعود عباسی  
سمنان سیدمحمد شاهچراغی *
مرتضی مداح   
حسن صدرالهی  
محمد ابراهیمی ورکیانی  
علی ایمانی  
علیرضا صابریان  
سیستان‌وبلوچستان مولوی عبدالستار حسین‌زهی  
واحدبخش شنبه‌زهی  
عباسعلی سلیمانی *
سیدامین رضا حسینی  
عبدالحلیم قاضی  
عبدالله ریگی  
مولوی‌نذیر احمد سلامی *
حسین طاوسی  
محمد ذکریا دهواری  
عبدالخبیر صمدانی‌فر  
حیدرعلی راشکی قلعه‌نو  
مهدی فلاح  
عبدالغنی شاه‌بخش  
عبیداله بادپا  
ادریس ترشابی  
محمدحسن باباخانی  
فارس سید حسن موسوی  
عبدالمجید قائدی  
احمد بهشتی *
علی‌اکبر زمردین  
سیدرضا حسینی  
سیدمحمد فقیه  
خیر‌الله رمضانی  
سید رسول حسینی  
اسدالله ایمانی *
سیدهدایت‌الله فقیه  
سیدجواد راثی  
محمدحسین ابراهیمی  
علی‌اکبر کلانتری  
غلامعلی صفائی‌بوشهری *
سیدعلی‌اصغر دستغیب  
سید علی‌محمد دستغیب *
قزوین علی اسلامی *
مجید تلخابی  
محمود رجبی  
سیدمحمدهادی قافله‌باشی  
سیدحسن سیاه‌پوش  
محمدمهدی الله‌وردی‌ها  
حمیدرضا باریک‌بین  
سیدحسن رضوی قزوینی  
عبدالکریم عابدینی  
علی شیخ محمدی  
محمد تاکندی  
قم احمد کریمی سیاه‌اسطلخی  
محمد صادق بیدآبادی  
احمد خوانساری  
میثم دوست محمدی  
سیدحسین آل‌داود  
احمدرضا حسین‌زاده اصفهانی  
محمدعلی فرزی  
 محمد فائزی  
محمدحسین رضوانی  
محمد مومن *
محمدتقی سهرابی‌فر  
عباس خاک‌آجی بوزایه  
یوسف‌علی تیموری یانسری   
 سیدحسن تقوی  
علی مومن‌پور  
احمد بهشتی  
محمدجواد انواری  
اسمعیل نوری  
سیدمحمد سجادی عطاآبادی  
سیدمحمدعلی یثربی  
علی کاظمی  
جعفر هدائی  
محمد لطیفی پاکده  
حبیب‌اله شعبانی موثقی  
محمد حیدری  
کردستان جبرئیل خانه‌بگی  
ماموستا عبدالرحمان خدائی  
ماموستا اقبال بهمنی  
عبدالسلام کریمی  
سیداحمد سجادی  
ماموستا مصطفی شیرزادی‌منش  
محمود حاتمی  
علی‌اکبر روحانی  
فاروغ احمد‌پناه  
محمد قدمی  
کرمان امان‌الله علیمرادی  
محمد تاج‌الدینی  
احمد شیخ‌بهائی  
محمد کاظم میرحسینی  
محمد نوذری فردوسیه  
حسن جعفری  
حسین بیگی‌نژاد  
سیدجلیل صدرطباطبائی  
حسین پورسالاری  
عبدالهادی سیستانی اله آبادی  
سیدمحمد صالح موسوی زرندی  
علی پورمحمدی ماهونکی  
سید احمد موسوی قمی  
محمد بهرامی خوش‌کار *
محمد جواد حجتی کرمانی  
سید احمد خاتمی *
علی عارفی  
کرمانشاه ذکرالله احمدی   
محمود محمدی عراقی  
علیرضا مستشاری  
حسین پارسا  
مصطفی ملکی  
محمد حجتی‌تبار  
حسین حجت  
حسن ممدوحی *
سیدامیر محمدی‌پور  
کهگیلویه‌وبویر احمد صادق خوشنود  
گلستان عبدالهادی مرتضوی شاهرودی *
سید کاظم نورمفیدی *
نورمحمد احمر  
عبدالجواد ابراهیمی‌فر  
سیدمرتضی میرکتولی  
سیدهادی میراحمدی  
حسینعلی سعدی  
ابراهیم تیرگر  
عباس گنجعلی  
سیدحبیب‌الله قدمی  
گیلان علی شایان  
مهدی هادی  
محمد علی فیض  
علیرضا فلاحت‌منش  
فرامرز مباشر امینی  
مهدی برناس  
سیدمحمدصادق علم‌الهدا  
عباس خاکساری نوری  
علی سائلی  
احمد پروائی‌ریک  
محسن فقیه حبیبی  
محمدعلی کریمی  
محمد رضائی  
عسکرطاهر خورسندی  
رضارمضانی  
یداله عرفانی  
زین‌العابدین قربانی  
سید‌علی میرحسینی اشکوری  
کاوس روحی  
حسن پورمتقی  
رسول فلاحتی  
احمدعلی یوسفی  
لرستان سیدعلی محمد یثربی  
سید مجتبی طاهری  
احمد مبلغی  
محمدرضا عباسی‌فرد  
حسین فلاحی  
محمدطاهر کنعانی  
احمدعلی محمودی  
سیدمحمدنقی شاهرخی  
هاشم نیازی  
ابراهیم طهماسبی‌نیک  
سیدعلی اکبر رحیمی‌پور  
محمد محمدی  
سید علی طاهری خرم‌آبادی  
مازندران محمدحسن گلی شیردار   
سید صادق پیش‌نمازی  
سیف مازندرانی  
احمد باقریان فرح‌آبادی  
صادق آملی لاریجانی  
علی‌اکبر سیفی کناری  
سیدمحمد میرتبار  
علی معلمی  
غلامحسن علی‌زاده  
اله‌وردی مقدسی‌فرد  
موسی رجائی  
معزالدین باکوئی  
محمد حسین مختاری  
سید محمد شفیعی دارابی  
ابوالحسن قلی‌پور رودپشتی  
نورالله طبرسی *
سید رحیم توکل  
مرکزی مهدی رفیعی‌پور  
کاظم سپاسی آشتیانی  
احمد مومن  
سید جواد موسوی  
حمیدرضا حبیب‌الهی  
احمد محسنی‌گرگانی  
محمد آموزگار  
سیدعلی حسینی  
عبدالمحمود منصوریان‌فر  
سیدکریم نوری  
علی عباسی  
محسن محمدی عراقی  
هرمزگان قنبر درویشی  
سید محمد علی معصومی  
سیدعبدالعظیم مولازاده معدنی  
غلامعلی نعیم‌آبادی  
همدان علی رازینی *
امیر حسین‌زاده  
علی‌اصغر پاک  
مصطفی عباسی  
فرامرز فیاضی  
سیدمصطفی موسوی فراز  
محمد محمدی قائنی  
مجید گوهری رفعت  
یزد ابوالقاسم وافی *
سیداحمد حسینی‌پوراردکانی  
ناصر فرقانی اله آبادی  
عبدالحسین دیداری اردکانی  
محمدحسین خوانین‌زاده  

 **********************************************************
چه کسانی تاکنون برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرده‌اند

آذربایجان شرقی
حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده دوره گرایش
ورزقان      
ملکان      
هشترود و چاراویماق      
تبریز، اسکو و آذرشهر علیرضا منادی 9 اصولگرا
سران و مهربان      
بناب      
بستان‌آباد      
مرند و جلفا      
مراغه و عجب شیر      
میانه      
کلیبر و هوراند ارسلان‌فتحی‌پور 9 اصولگرا
اهر و هریس      
شبستر      

آذربایجان غربی

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
بوکان      
مهاباد      
خوی      
ماکو و چالداران      
نقده و اشنویه      
میاندوآب، تکاب و شاهین دژ      
سرشت و پیرانشهر      
ارومیه      

اردبیل

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
پارس آباد و بیله سوار علی قاسم‌زاده‌ اجیرلو    
مهرداد گیگلو    
عباس شریفی‌نیای‌گیگلو    
شکور پورحسین شقلان    
خلخال و کوثر عدالت‌ امیرزاده    
بشیر خالقی    
کورش رهبری    
سید غنی نظری    
کورش افشاری    
     
مشکین شهر      
گرمی، مغان ولی‌اسماعیلی 8 اصولگرا
ناصر سیدی    
نادر بهادری    
     
اردبیل، نمین، سرعین و نیر رضاکریمی    
علی‌محمد غریبانی    
اکبر نیکزاد    
محمدرضا سرداری    
فخرالدین محمدی    
شهریار حبیب‌زاده    
سالم مهرداد    
محمدرضا رهبر    
احمد بیوته   مستقل
ولی آذرنوش   اصلاح‌طلب
     
     

اصفهان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
کاشان، آران و بیدگل محمد چتری    
عباس انصاری تبار    
روح‌الله حسینی    
مهدی موسوی    
احمد مصطفوی    
حسین فخره    
     
اصفهان مهدی احمدی    
مختاراستکی    
امین امیرتیمور    
احمد امین    
لیلا جاوید پرور    
فردین حقانی    
فروزان رودباری    
پیمان سلیمان‌پور    
احمد شیروانی    
علیرضا نریمانی    
امیر یعقوبی    
     
محمد رضا عروجی    
فرهاد کریمی    
عبدالحسین مشعلی    
خوانسار و گلپایگان      
قمصر و نطنز عبدالله کرمانی‌نژاد    
عباس ذاکریان    
رضا مهدویان    
شاهین شهر، برخوار و میمه      
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
نجف‌آباد، تیران و کرون      
نائین      
اردستان صادق طباطبائی‌نژاد   اصولگرا
جواد زارع    
احمد بخشایش    
     
     
شهرضا      
فلاورجان      
مبارکه      
چادگان، فریدون‌شهر و فریدن مجید محمد شریفی    
حسین محمد صالحی    
محمد علی اسفنانی 9 اصولگرا
علی بهرامی    
علی ابراهیمی    
نصیر محمدی    
ابراهیم فولادی    
     
     
     
لنجان      
سمیرم سکینه عمرانی 9 اصولگرا
زهرا محرابی    
علی محمدی    
غلامعلی رسولی    
عبدالحمید محمدی    
رسول عسگریانی    
عباس باغیانیان    
عباس اسفندیاری    
حسن نوریان    
بنیامین تورابیان    
رحمت‌الله زرگری    
حسام الدین عاملی کاشانی    
محمود آقایی    
محبوبه منفردزاده    
صغرا بهرامیان    
     
     
     
خمینی‌شهر      

البرز

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
ساوجبلاغ      
کرج مسلم عزیزی    
صادق رزاقی    
سیدمحمدحسین‌میرحسینی‌نیری    
عادل جنود    
     

ایلام

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
دهلران،آبدانان و دره‌شهر      
ایلام، شیروان، چرداول، ایوان و مهران      

بوشهر

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
دشتستان سیدمهدی‌موسوی‌نژاد 9 اصولگرا
کنگان، دیر و جم      
دشتی و تنگستان      
بوشهر، گناوه و دیلم علی زارعی   مستقل

تهران

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده دوره گرایش
دماوند و فیروزکوه      
ورامین و پیشوا      
رباط کریم      
شهریار      
پاکدشت      
تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس خلیل بسطامی    
سهراب‌اشرفی    
حسن رنجبر    
محمدعلی وکیلی    
سیده‌لیلا مددی    
ژیلاموحدشریعت‌پناهی   مستقل
ابوالفضل‌قراخانی    
آمنه رضایی   اصلاح‌طلب
احمد توکلی    
محمد حسن غفوری فرد    
مصطفی کواکبیان    
سیدجلال ساداتیان    
عزت‌الله تقوائیان    
حبیب‌الله کاسه‌ساز    
پژمان شمس    
امجد مردوخی‌تودار   مستقل
لیلا صالح آبادی   مستقل
فرزاد اسمعیلی   مستقل
شهرام لرستانی   مستقل
پیمان رستمیان   مستقل
مختار کلانتری   مستقل
سحر جعفری‌مقدم   مستقل
علی تشکری   مستقل
رعنا احمدی   مستقل
سید مهرداد سرمدراد   مستقل
مسعودکفایت‌مند‌ غیور   مستقل
محمد غرضی   مستقل
جواد اطاعت   اصلاح‌طلب
الیاس حضرتی   اصلاح‌طلب
هادی غفاری   اصلاح‌طلب
غلامعباس آقاعلیخانی   اصلاح‌طلب
محمد معتقد لاریجانی    
مهدی کوچک زاده 9 اصولگرا
جلال جلالی زاده 6 اصلاح‌طلب
شهربانو امانی 6 اصلاح‌طلب
سید حسن الحسینی 3  
پرویز طلاچیان    
محمدحسین ساعی    
شاهین صحرایی    
فاطمه واعظ جوادی    
وحید خانی    
معصومه پایی‌نژاد    
حسن صفاری    
حمیدرضا کریمی    
سیدآرش‌حسینی میلانی    
جلال سهرابی    
امیر لطفی    
فرهاد ‌آقابیک    
لطف‌الله فروزنده    
حسینعلی شهریاری    
مرتضی آقاتهرانی    
سید مهدی هاشمی    
کمال‌الدین سجادی    
علی فلاحیان    
علیرضا زاکانی    
محمدرضا جعفری نائینی    
محمود دهقان    
احمداحمدپور   مستقل
حسن اختری   اصولگرا
عزیزالله محمدی    
علیرضا رحیمی    
محمود نبویان 9 اصولگرا
ابراهیم انصاریان    
محدثه باقری   مستقل
فاطمه شیرزاد   مستقل
     
     
آذر نیاز    
اصغر صفری‌فر    
مجید یزدانی    
حجت‌الله جلوداری    
محمود صابر همیشگی    
فرید شریفی بروجردی    
عباس محبی مقدم    
محمدرضا واعظی جزه    
سید محمد حسینی   اصولگرا
محمد عباسی   اصولگرا
محمدرضا عارف   اصلاح‌طلب
حسن مهرعلیزاده   اصلاح‌طلب
هادی غلامی نورآباد    
رجب بیت‌اللهی    
احسان کریم‌پور    
امیر عوض‌زاده باغان    
ناهید حق‌وردی    
مسعود اخوان فرد    
سیدعلی قائم‌مقامی    
حسین امیری    

چهارمحال و بختیاری

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
شهرکرد      
اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار      
بروجن علی نادری‌فر    
منصور میرزا کوچکی    
غلامرضا میرزایی    
غلامرضا غریب‌زاده    
سید احمد افضلی    
غلامرضا زیلابی    
فرهاد حبیبی    
حسین حائری    
غضنفر رفیعی    
حمید شفیع‌زاده    
     
     
     
     
     
لردگان رسول بیژنی    
عبدالمحمد بابااحمدی    
سهراب عبدالهی    
علی‌کرم جلیل    
مصطفی علیخانی فرادنبه    
غضنفر صالحی    
غلامرضا جمالی ارمندی    
محمد جلیل    
مجید جلیل مصیر    
محمد محمودی    
مسعود میرزایی    
منوچهر خالدی    
     
     
     
     

خراسان جنوبی

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
بیرجند و درمیان محمدرضا مجیدی   اصولگرا
علی‌ رضایی    
شکر‌الله بیگی    
زهرا اسلامی    
     
قائنات جواد هروی 9 اصولگرا
سید محسن علوی    
     
نهبندان و سربیشه مهدی مومنی    
مراد هاشم‌زهی    
احمد نجمی‌پور   اصولگرا
     
فردوس، طبس، سرایان و بشرویه طاهر نجفیان    
هادی خسروی    
هاشم طبسی    
     
     

خراسان رضوی

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده دوره گرایش
چناران و طرقبه      
مشهد و کلات غلامرضا انصاری   اصلاح‌طلب
گناباد      
تربت حیدریه      
درگز      
کاشمر، بردسکن و خلیل آباد      
نیشابور سید عباس حسینی    
خواف و رشتخوار      
فریمان و سرخس      
سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب      
قوچان و فاروج      
تربت جام و تایباد      

خراسان شمالی

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
بجنورد علی علی اکبری    
علی قربانی    
رمضان‌علی وحیدی    
سیدمحمدلنگری    
عباس مظفر    
موسوی الرضا ثروتی 9 اصولگرا
شیروان      
اسفراین      

خوزستان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی  نماینده فعلی گرایش
اهواز علیرضا دهقان   مستقل
ماهشهر، امیدیه و هندیجان      
شوش      
اندیمشک      
شوشتر سیدمحمدسادات‌ابراهیمی    
مسجد سلیمان      
دزفول      
رامهرمز      
خرمشهر      
شادگان      
دشت‌آزادگان      
آبادان      
ایذه و باغملک هوشنگ احمدی صحرا    
بهبهان      

زنجان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
زنجان و طارم      
ابهر و خرمدره      
خدابنده      
ماهشان، انگوران و ایجرود      

سمنان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
سمنان و مهدیشهر      
شاهرود      
دامغان      
گرمسار و آرادان      

سیستان و بلوچستان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نمانیده دوره گرایش
زاهدان یعقوب‌براهویی‌یاکزی    
ناصر کاشانی 9  
محمدتقی رخشانی    
ناصر کاشانی    
     
خاش، نصرت‌آباد، میرجاوه و کورین حمیدرضا پشنگ *  
     
سراوان      
زابل غلامعلی خمر    
شیر علی کوهکن    
حبیب‌الله دهمرده    
غلامحسین علی احمد    
چابهار، نیکشهر و کنارک عبدالغفور ایران نژاد 7  
یعقوب جدگال 9  
محمد انور بیجارزهی    
     
ایرانشهر و سرباز      

فارس

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
نیریز و استهبان      
شیراز فریدون عباسی   اصولگرا
لامرد و مهر      
داراب و زرین دشت      
خرامه، سروستان و کوار      
پاسارگاد، ارسنجان و مرودشت      
آباده، بوانات و خرم‌بید      
لارستان، خنج و گراش هدایت‌الله بیگلری    
فقیه فتحی    
شکرالله زندوی    
علی‌اصغر حسنی    
حسین‌علی حسین شیری    
حسین حسین‌زاده    
یوسف محبی    
رضا باقری    
     
جهرم غلامرضا امیر‌نژاد   مستقل
     
اقلید      
سپیدان      
رستم و ممسنی      
کازرون      
فسا      
فیروزآباد، قیر، کارزین و فراشبند شمشاد کاظمی    
حسن افراسیابی    
کاوه بهلولی    
غلامعلی عیسی‌پور    
داریوش ریاحی راد    
علی‌اکبر افشاری    

قزوین

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
قزوین و آبیک      
تاکستان      
بوئین‌زهرا      

قم

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
قم      

کردستان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
بیجار      
مریوان و سروآباد      
سقز و بانه      
قروه و دهگلان      
سنندج، دیوان دره و کامیاران      

کرمان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
کرمان و راور محمدتاج‌الدینی    
علی‌زادسر جیرفتی   اصولگرا
اسحاق توانایی    
علی اسلامی‌پناه    
یحیی کمال‌پور    
راضیه دانشی    
     
بم، ریگان، فهرج و نرماشیر      
کهنوج، منوجان، روداب، فاریاب، قلعه‌گنج      
جیرفت و عنبرآباد      
بافت، رابر، ارزوئیه      
سیرجان و بردسیر      
شهربابک      
رفسنجان و انار      
زرند و کوهبنان      

کرمانشاه

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
اسلام‌آباد غرب      
کنگاور و بیستون      
سنقر و کلیایی      
قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب      
     
پاوه      
کرمانشاه حجت الله دمیاد   *

کهگیلویه و بویراحمد

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
بویراحمد و دنا غلامحسین رهبرنیا   اصلاح‌طلب
کهگیلویه و بهمئی البرز بنام   اصلاح‌طلب
غلام‌عباس مردانی    
علی محمد شفاعت‌نیا    
خداداد کشاورز    
مصطفی ارژنگ    
قلندر حسن پور    
محسن مستوفی‌زاده    
حیدر اصل    
عنایت محمدپور    
صادق نصیب    
قادر لاهوتی   اصلاح‌طلب
عدل هاشمی‌پور    
منوچهر سیف سادات    
سهراب صحت‌خواه    
     
     
     
     
علی دلاور    
گچساران غلامرضاتاجگردون 9 اصلاح‌طلب
کورش افشین‌‌پور    
اسماعیل صادقی    
محمدباقر شریفی    

گلستان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نمانیده دوره گرایش
علی‌آباد کتول      
گنبد کاووس      
رامیان و آزادشهر      
کردکوی، بندرترکمن و بندرگز      
مینودشت و کلاله عبدالکریم رجبی 9 اصولگرا
گرگان و آق‌قلا سیدعلی‌طاهری 9 اصولگرا

گیلان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
آستارا      
فومن      
لنگرود      
تالش، رضوانشهر و ماسال      
لاهیجان و سیاهکل      
صومعه‌سرا کاظم دلخوش    
انزلی      
رودسر و املش      
آستانه اشرفیه      
رودبار      
رشت      

لرستان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده دوره گرایش
خرم‌آباد      
سلسله و دلفان      
کوهدشت      
الیگودرز      
درود و ازنا      
پلدختر      
بروجرد هادی مقدسی   اصولگرا
علاء الدین بروجردی 9 اصولگرا
     

مازندران

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده دوره گرایش
بابل مجید طاهری    
یحیی شعبان‌پور    
رامین علی‌آبادیان    
عابدین مومنی    
هرمز گرجی    
علی کریمی    
علیرضا بیژن نژاد    
میثم جعفرپور    
شعبان‌ بزرگی    
بهزادآقانژاد    
صادق موسوی    
علیرضا قلیزاده    
یوسف حسین‌زاده    
محمد ملک‌دا    
ایمان نمدیان پور    
حسن احمدیان    
احد منتظری    
سیف‌الله علی‌نیا    
محمد موسوی    
همت‌الله طاهرنژاد    
     
     
ساری منصور علی‌زارعی   اصولگرا
     
نوشهر و چالوس      
نکا، بهشهر و گلوگاه احمدعلی‌مقیمی 9 اصولگرا
آمل و لاهیجان      
بابلسر و فریدونکنار      
نور و محمود‌آباد      
قائمشهر، سوادکوه و جویبار حمیدرضا اکبری    
امیر رحیمی    
حسین گرجی    
جابر قنبری    
اسماعیل یزدان‌پناه    
محسن اسماعیلی    
محمد رجبی    
     
     
     
رامسر، تنکابن، عباس‌آباد      

مرکزی

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
اراک، کمیجان و خنداب حسین مرادی    
شازند احمدی‌بی‌غش 8 اصولگرا
دلیجان و محلات      
ساوه و زرندیه      
خمین      
تفرش، آشتیان و فراهان      

هرمزگان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
میناب، جاسک و سیریک      
بندرعباس، هرمز، قشم، ابوموسی محمد ذاکری    
احمد مرادی    
موسی ملاپرست    
مهران شاهی    
مهدی مولایی    
احمد دهقان    
عبدالرحمان پرتابیان    
سید محمد هاشمی    
جهانیگر بشکار    
علی ارجمند منش    
علی سلیمانی    
علی خطیبی    
احمد نوحه‌گر    
     
رقیه احمدی    
منصور آرامی    
محمدعلی کریمی    
بندر لنگه، بستک، پارسیان      

همدان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
رزن      
اسدآباد      
نهاوند      
بهار و کبودرآهنگ      
تویسرکان      
ملایر      
همدان      

یزد

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
یزد و صدوق      
اردکان      
مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم      
تفت و میبد      
طبس      

اقلیت‌های مذهبی

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
زرتشتیان اسفندیار اختیاری    
کلیمیان‌ سیامک مره صدق 9 مستقل
ارامنه شمال کارن خانلری 9 مستقل
آشوری کلدانی یوناتن بت کلیا 9 مستقل
ارامنه جنوب    

امتیاز دادن به گوگل پلاس